הדרך שבה אנו משתמשים במטבח שלנו השתנתה באופן דרמטי, ובנגרר מכך גם העיצובים הפופולאריים למטבח. היום הרבה יותר מעצבי פנים בוחרים לעצב מטבחים עם כיור מטבח אינטגרלי, אשר מגיע במקשה אחת עם שיש המטבח. במידה וגם אתם רוצים לעצב מטבח עם כיור אינטגרלי, להלן כמה טיפים שרצוי להכיר.

המטבח הפך למרכז חיי המשפחה בבית בגלל שהיום הוא לא רק המקום שבו מבשלים, אלא, גם מכיל לרוב פינת ישיבה ובנוי בצורת חלל פתוחה לסלון. בעקבות כך, מגמת עיצוב עיקרית שניתן לראות בשנים האחרונות היא העיצוב של מטבח עם כיור אינטגרלי. הסיבה לכך היא שכיור מטבח אינטגרלי מותקן במקשה אחת עם שיש המטבח בכדי ליצור מראה מודרני ופשוט יותר, מראה המתאים יותר לחללים הפתוחים של המטבחים החדשים.

מתכננים לעצב את המטבח החדש עם כיור מטבח אינטגרלי או שוקלים לחדש מטבח ישן על ידי התקנת כיור אינטגרלי. להלן מספר טיפים שאנו רוצים לשתף אתכם בנוגע לעיצוב מטבח עם כיור אינטגרלי:

1. התייעצו עם יצרן הכיור לגבי התקנת הכיור האינטגרלי במטבח

במידה ואתם רוצים לקבל את המקסימום מהתקנת הכיור האינטגרלי שלכם ולמנוע בעיות בהתקנה רצוי להתייעץ עם יצרן הכיורים לגבי מפרט הכיור ושילובו בעיצוב המטבח. אל תשכחו שליצרן כיור המטבח או החברה המשווקת ניסיון רב שנים בהתקנת כיורים למטבחים שונים.

2. התקנה של כיור מטבח אינטגרלי צריכה להיות עם מחשבה על פונקציונליות

אחת הטעויות הגדולות ביותר שעושים מעצבי פנים מתחילים הוא מיקום לא פונקציונלי של כיור מטבח. בעוד שזה בהחלט יכול להיראות נפלא להעמיד כיור באזור מסוים בחלל המטבח, זה לא בהכרח אומר שזה המקום הכי טוב עבורו מהפן הפונקציונלי של העבודה במטבח.

3. עצבו את המטבח במסלול פתוח מפינת הישיבה לכיור האינטגרלי

חשוב מאוד לשמור על מסלול פתוח מפינת הישיבה לכיור המטבח בכדי לשמור על מעבר תקין של הדיירים במטבח עצמו. שימו לב שרוב התנועה של אנשים במטבח היא מהמקרר לפינת הישיבה, בכדי לשים אוכל על השולחן, ומפינת הישיבה לכיור המטבח בכדי לשים כלים מלוכלכים בכיור.

4. משטח היצוק של הכיור חייב להתאים לעיצוב המטבח הכולל

חובה לזכור שלא רוכשים כיור מטבח בלי להתאימו לעיצוב הכולל של המטבח, והדבר עוד יותר קריטי כאשר מדובר על כיור אינטגרלי שמגיע במקשה אחת עם שיש מטבח. אם אתם מעצבים את המטבח בצבעים מסוימים או בסגנון עיצובי מסוים, אתם צריכים לדאוג שהכיור האינטגרלי יתאים בהתאם.

5. תאורת מטבח מותקנת מעל אזורי העבודה במטבח

שלא כמו בחדרים אחרים של הבית, שבהם התאורה מותקנת במרכז החדר, במטבח התאורה חייבת להיות ממוקדמת מעל האזורים שבהם הדיירים משתמשים. כלומר, יש להתקין תאורה מעל כיור מטבח, מעל שיש המטבח, מעל כיור מטבח שני ומעל שולחן פינת הישיבה. הסיבה לכך היא שאנחנו לא רוצים שהאור המלאכותי יטיל צל על סביבת העבודה.

6. שיש הכיור האינטגרלי לא חייב להיות שטח הדלפק היחיד במטבח

רוב מעצבי הפנים מסכימים שאין דבר כזה יותר מדי שטח דלפק במטבח. גם אם בחרתם להתקין כיור מטבח עם שיש יצוק, זה לא אומר שאתם לא יכולים לדאוג להתקין עוד משטחי שיש במטבח. ניתן להתקין עוד אזור עבודה נוסף או דלפק אי להגדלת שטח הדלפק במטבח.

7. זכור להתקין כיור מטבח עם שיש יצוק לשימוש בטוח במטבח

רצוי לדאוג להפוך את המטבח למקום בטוח ככל האפשר, על ידי תכנון נכון של התקנת הכיור האינטגרלי לשימוש של כל הדיירים בבית בצורה בטוחה. רצוי להעמיד את הכיור רחוק מהתנור והכיריים, לדאוג לגובה שמונע מילדים לטפס על השיש וכו'.