אם יש לכם חדר אמבטיה מאוד קטן בבית, בין אם זה חדר האמבטיה המרכזי או לא, אתם ככל הנראה מתקשים לבחור כיצד והיכן להתקין כיור אמבטיה. אנו רוצים לשתף אכם במספר דרכים בהן אתם יכולים לשלב נכונה בעיצוב חדר האמבטיה כיור קטן לשירותים תוך שמירה על עיצוב פנים מרשים.

עיצוב חדר אמבטיה היא משימה מאוד קשה, וכאשר מדובר על חדר אמבטיה קטן כמו שירותי אורחים, המשימה קשה אף יותר. מעבר לעין עיצובית מקצועית יש צורך לעצב בצורה מעשית אזור מאוד קטן הכולל גם כיור אמבטיה קטן, גם אמבטיה (או מקלחון) וגם אסלה.

גם מעצבי הפנים המוצלחים ביותר מעדיפים להימנע מכאב הראש המתלווה בעיצוב חדר שירותים קטנים, אך כמובן שקיימים מספר פתרונות עיצוב לחללים קטנים של חדרי אמבטיה שהתפתחו עם הזמן. הדרך הטובה ביותר להשיג עיצור חדר אמבטיה קטן מוצלח היא תחילה על ידי התקנה חכמה של כיור האמבטיה. להלן מספר דרכים שבהן ניתן לשלב בצורה הנכונה ביותר כיור אמבטיה קטן לחדר שירותים:

בחירה בכיור אמבטיה בגודל המתאים נעימה לעין

הצעד הראשון שלכם יהיה לבחור כיור אמבטיה בגודל פרופורציונאלי לשטח פנים חדר האמבטיה. כיורים לאמבטיה מגיעים במגוון גדלים, וזה בלי להזכיר כיור לאמבטיה בעיצוב מודרני שמגיע במקשה אחת עם דלפק השיש, אז חשוב שביחד עם מעצב הפנים שלכם תבחרו בגודל הכיור הנעים ביותר לעין בהתאם לחלל חדר האמבטיה הקטן. אם תבחרו כיור אמבטיה גדול מדי הוא יתפוס את העין ויבליט את חדר האמבטיה הקטן, מצד שני, אם תבחרו בכיור שירותים קטן הוא יראה מצועצע ליד האסלה והאמבטיה הגדולות.

התקנת כיור אמבטיה פינתי למקסום שטח פנים חדר האמבטיה

בחדרי אמבטיה קטנים הרבה פעמים כיור יכול לשבש את המעבר היחיד בשירותים, או לכל הפחות לצמצם אותו ולגרום למעבר לא נוח, לכן אחד ההמלצות הראשונות בעיצוב חדרי אמבטיה קטנים היא לבחון אפשרות להתקין כיור אמבטיה פינתי. הצבה של כיור אמבטיה פינתי שומרת על מבנה שלוש צלעות של כיור אמבטיה, אמבטיה/מקלחון ואסלה. עיצוב כזה מאפשר מעבר חופשי בתוך חדר האמבטיה עם מינימום ניצול שטח פנים חדר האמבטיה.

כיור אמבטיה תלוי משחרר חלל וויזואלי בתור חדר האמבטיה

פתרון מצוין לחדרי אמבטיה קטנים ושירותי אורחים הוא כיור האמבטיה התלוי. כיור זה מותקן ללא בסיס (בתוך הקיר) או נתלה על בסיס מתכת מינימליסטי שאינו תופס הרבה מקום. התקנת כיור תלוי תורמת בשני מישורים לעיצוב חדר האמבטיה קטן: ראשית, כיור תלוי תופס פחות מקום בגלל הבסיס המינימליסטי שלו ופותח מקום לאחסון נוסף. שנית, כיור אמבטיה ללא בסיס יוצר אשליה של חלל גדול יותר עקב השטח הוויזואלי שהוא משחרר.

כיור אמבטיה מעוגל מעניק עיצוב נינוח יותר לחדרים קטנים

מעצבי פנים כבר יודעים ששילוב צורות עגולות מעניק לחלל קטן הרגשה נינוחה ופתוחה יותר. בעקבות כך, התקנת כיור מעוגל יכולה להיות פתרון נהדר לחדרי אמבטיה קטנים. העיצוב המעוגל תופס מינימום מקום בחדר האמבטיה ומעניק עיצוב חלק ללא פינות המשתלב בחדר אמבטיה מרובע קטן בצורה מושלמת.

כיור אמבטיה מלבני מושלם לחדרי שירותים מלבניים קטנים

חדרי אמבטיה קטנים רבים בנויים בצורה מלבנית אשר יוצרת אתגר כשרוצים להתקין כיור אמבטיה מרובע בגלל שכך הכיור תופס יותר מקום בחלל החדר ויכול להוות גורם שמפריע לתנועה חלקה בתוך חדר האמבטיה. במקרים כאלו רצוי לשקול להתקין כיור אמבטיה מלבני, כיור רחב לרוחבו אך קצר לאורכו, אשר יתאים את עצמו בצורה מושלמת למבנה חדר השירותים הקטנים ויתפוס כמה שפחות מקום באמצע חדר האמבטיה.