אל תזלזלו באפשרות להתקין כיור נוסף במטבח שלכם. כאשר כיור מטבח שני מותקן במקום הנכון ובהתאם לצרכי השימוש בו, הוא יכול להיות חשוב באותה מידה כמו כיור המטבח הראשי.

היום המטבח הופך להיות החדר המרכזי בבית, זאת מכיוון שהעיצובים בשנים האחרונות של דירות ובתים הופכים את המטבח גם לאזור ישיבה. דרך מצוינת לשדרג מטבח גדול עם פינת ישיבה היא להוסיף כיור נוסף לשימוש שני, אך הטריק הוא למצוא את המקום הנכון להתקין אותו.

אם אתם צריכים לעצב מטבח גדול חדש או רוצים להרחיב את המטבח הישן שלכם, אחד התוספות הטובות ביותר עבורכם היא הוספת כיור מטבח שני. אך היכן במטבח הכי כדאי להתקין אותו? ובכן, יש מספר מקומות שמעצבים ממליצים להתקין כיור מטבח שני.

התקנת כיור מטבח שני במבנה האי של המטבח

רוב המעצבים בוחרים להתקין את הכיור השני במבנה האי של המטבח, כך הכיור נגיש בקלות ואינו קרוב מדי לאזור הכיור הראשי. המיקום על האי מאפשר לכם להשתמש בכיור השני למגוון רחב של צרכים, החל משטיפת כלים ועד להכנת מאכלים.

גודל הכיור יהיה תלוי בגודל האי, כאשר מומלץ שהכיור לא יעלה על יותר מחצי שטח דלפק האי בכדי לא לפגוע בפונקציונליות של דלפק האי. נוסף על כך, חשוב להתאים לכיור ברז קטן שניתן להתקנה קלה בדלפק האי.

התקנת כיור מטבח שני בעמדת עבודה ייעודית

מטבחים גדולים יכולים לעבוד מצוין עם עמדת עבודה ייעודית שתבנה עם כיור מטבח נוסף. כך אתם סוגרים אזור מסוים במטבח שבו כל עבודות הבישול יתבצעו. הקפדה על אזור מסוים במטבח שבו תתבצע עבודת הבישול זאת דרך נהדרת לצמצם את הלכלוך במטבח רק לאזור אחד. עוד בזאת, כמובן זה גם מאפשר לשתי אנשים לעבוד במקביל במטבח ביעילות רבה יותר בלי להפריע אחד לשני על השימוש בכיור.

עמדת עבודה ייעודית צריכה לכלול כיור מטבח בעל עמידות גבוהה לעבודת בישול כגון כיור גרניט או כיור שיש, במיוחד אם אתם בשלנים גדולים והולכים להשתמש בעמדת העבודה הזאת לעיתים קרובות.

התקנת כיור מטבח שני בעמדת אפיה

בהמשך לעמדת עבודה ייעודית, כדאי לעשות הבדלה לגבי עמדת אפיה. אפיה מתבצעת עם משטח ייחודי והיא צריכה לקבל בניה אחרת מעמדת בישול כללית. אם אתם אוהבים מאוד לבשל ורוצים לבנות עמדה לאפייה, אתם תצטרכו גם כיור מטבח ייעודי לעמדה בכדי לשטוף את הכלים במהירות מהקמח.

כיור מטבח שני לעמדת אפייה יכול להיות כיור פשוט וזול מכיוון שמטרתו תהיה רק לשטוף כלים ולמלא סירים במים. אפשר אפילו להתקין כיור קוריאן שהוא יותר סוג כיור לחדר האמבטיה.

התקנת כיור מטבח קטן בבר המשקאות החריפים

אלו שאוהבים לארח באזור פינת הישיבה ויש להם בר משקאות חריפים יכולים להתקין כיור קטן לשטיפת כוסות ולמילוי מים בזמן הכנת קוקטיילים. התקנת כיור קטן לצד בר המשקאות יחסוך לכם זמן ומאמץ ללכת כל פעם למטבח בכדי לשטוף מחדש את הכוסות. כיור מטבח מנירוסטה או אבן טבעית הולך נהדר עם בר משקאות.

התקנת כיור מטבח נוסף לצד הכיור הראשי

אם אתם משדרגים מטבח ישן אתם יכולים לשקול להתקין כיור שני ממש ליד הכיור הראשי ולהפוך את הכיור הישן שלכם לכיור מטבח כפול. נכון שרוב המעצבים מעדיפים להציב את הכיור השני במטבח רחוק מהכיור הראשי, בכדי לפזר את העבודה במטבח, אך לפעמים דווקא הצבה של כיור נוסף ליד הכיור הראשי תוביל לשימוש בכיור השני לעיתים תכופות יותר. כיור נוסף ליד הכיור הראשי יאפשר לכם להניח כלים מלוכלכים בזמן שאתם עובדים כרגיל עם הכיור הראשי.