כיור מטבח שטוח היא הבחירה הפופולארית ביותר מבין שלל סוגי כיורי המטבח בשוק בגלל שהוא מתאים כמעט לכל מטבח. אך עם זאת, הכיור שאתם בוחרים צריך להתאים בצורה מושלמת למספר נושאים הייחודיים למטבח שלכם.

במידה ועברתם לאחרונה לדירה חדשה או שאתם משפצים את המטבח הישן בדירה שלכם, בשלב מסוים אתם תדרשו לרכוש כיור מטבח חדש. בגלל שהכיור נמצא כל כך הרבה פעמים בשימוש במטבח, הוא כמעט תמיד יהיה הדבר הראשון שרוצים לרכוש במטבח חדש או לחדש במטבח ישן.

רוב האנשים שמחפשים כיור למטבח בוחרים באפשרות הפופולארית ביותר – כיור מטבח בהתקנה שטוחה. הסיבה לכך היא, שכיור בהתקנה שטוחה משתלב בצורה הכי טובה עם מרבית המטבחים ללא בעיות. אך עם זאת, עדיין חשוב לשים לב למספר התאמות חשובות לפני שבוחרים כיור מטבח בהתקנה שטוחה.

התאמה של הכיור השטוח לגודל המטבח

דבר ראשון שיש לשים לב אליו כאשר בוחרים כיור מטבח בהתקנה שטוחה הוא הגודל שלו. גודל כיור מטבח צריך להיות פרופורציונאלי לגודל דלפק המטבח ולחלל המטבח. כלומר, זה לא נראה טוב מבחינה עיצובית שהכיור תופס חלק גדול מהמטבח, למשל התקנה של כיור מטבח כפול במטבח קטן לא ישאיר מספיק מקום לעובדה על השיש עצמו, או שהכיור לא מספיק גדול ביחס למטבח ואז אין התאמה עיצובית פרופורציונאלית לעין.

נוסף על כך, חשוב לזכור שכיור בהתאמה שטוחה דורש גם מספיק מרחב מתחת לשיש הכיור. חשוב לקבל את מפרט המידות מהקבלן המבצע את בניית המטבח ולבחור כיור אשר עומד במפרט המדויק.

התאמה של סוג הכיור לצרכי השימוש בו

אז החלטתם שאתם רוצים להתקין כיור בהתקנה שטוחה במטבח, אתם כנראה לוקחים החלטה נכונה, אך כאן לא מסתיימת המחשבה על ההתאמה של השימוש בכיור. כיורים בהתקנה שטוחה יכולים לבוא במגוון רחב של עיצובים פונקציונליים שצריכים להילקח בחשבון.

האם נרצה כיור מטבח שטוח יחיד או כיור כפול למטבח בהתקנה שטוחה? האם מדובר על כיור מטבח פינתי, כיור מטבח לאי או כיור מטבח מרכזי? האם אנו צריכים כיור מטבח עמוק לסירים גדולים או אנחנו יכולים להסתפק בכיור מטבח שטוח בעומק סטנדרטי? כל השאלות הללו בהתאם לצרכי השימוש מהכיור חייבות לעלות לדיון כאשר בוחרים כיור מטבח שטוח.

התאמה של הכיור לברזים

חשוב לדאוג לתיאום בין הכיור לברזים במידה ורוכשים אותם בנפרד. אם למשל הברז מותקן על הקיר אז הכיור יהיה חייב להיות בגודל ובעומק המתאים בכדי למנוע ריקושטים של מים. מומלץ לרכוש כיורים וברזים שמתאימים אחד לשני מאותו יצרן בכדי למנוע בעיות שכאלו.

התאמה של עמידות וניקיון חומר הכיור

כיור מטבח צריך להחזיק מספר שנים טובות תחת עומס עבודה הכולל סירים חמים, סכינים, כלי בישול, מים רותחים, לכלוך וכו'. לכן החומר ממנו עשוי הכיור צריך להילקח בחשבון ולהתאים לדרישות העמידות שיביאו לשביעות רצונכם.

במידה ואתם רוצים כיור עמיד מאוד אז מומלץ ללכת על כיור מטבח מגרניט שנמצא כעמיד מאוד בפני שריטות וחום. אם אתם פחות חוששים מעמידות אז אתם יכולים ללכת על כיור מאבן טבעית או כיור מנירוסטה שידועים בעמידות סבירה.

התאמה של הכיור לעיצוב המטבח

הכיור צריך להשתלב עם העיצוב של המטבח מבחינת סגנון העיצוב והצבעים. כיור בהתקנה שטוחה משתלב עם כל סגנונות העיצוב, החל מהעיצוב המודרני ועד לעיצוב הכפרי, אז כל מה שנשאר לכם לשים לב אליו זאת ההתאמה בין הצבעים של הכיור לעיצוב המטבח. לדוגמה, אם אתם מעצבים את המטבח בסגנון מודרני של שחור ולבן אז אתם כנראה תהיו חייבים לבחור בכיור העשוי משיש שחור או כיור גרניט לבן.