האינסטינקט הראשוני שלנו כאשר יש סתימה בצנרת כיור האמבטיה הוא להתקשר לאינסטלטור. אבל במקום לבזבז כמה מאות שקלים על ביקור טכנאי לתיקון כיור אמבטיה, כדאי לכם לנסות לפתוח את הסתימה בעצמכם בעזרת הדרכים הבאות.

כולנו מכירים את סימני האזהרה של סתימה בצנרת כיור אמבטיה: למים בכיור לוקח קצת יותר זמן להתרוקן, זרם חזק מדי של מים יוצר שלולית בכיור האמבטיה, מתחילים להריח ריחות מוזרים שעולים מפתח צנרת הכיור וכו'. כל הסימנים הללו מעידים על כך שיש לכם סתימה חלקית בצנרת הכיור שלא מאפשרת למים להתנקז כהלכה.

אנו ממליצים לנסות מספר פתרונות ביתיים לפתיחת סתימת בכיור אמבטיה לפני שאתם מרימים את הטלפון להזמין אינסטלטור לטיפול בצנרת הכיור. להלן 6 דרכים שכדאי לכם לנסות לפתיחת הסתימה בכיור האמבטיה:

1. שופכים מים רותחים בכדי להמיס את גורם הסתימה

הרבה פעמים כל מה שצנרת כיור האמבטיה צריכה זה טיפה עזרה של מים רותחים בכדי לגרום לחומרים שהצטברו בצנרת להמשיך בדרכם. מלאו את הקומקום והרתיחו אותו, או לחילופין, חממו כד מים מזכוכית במיקרוגל אם אין לכם קומקום בהישג יד. שפכו את כמות המים החמים ב-3 עד 4 פעימות, בהפרשים של כמה שניות, בכדי לתת למים החמים לעשות את העבודה ולפתוח את הסתימה.

2. פתיחת סתימה בעזרת קולב בגדים רגיל

האם ידעתם שבארון שלכם יש כלי לפתיחת סתימות? קולב הבגדים הפשוט שלכם יכול להיות כלי נהדר לפתיחת סתימה. יש לקחת את הקולב ולישר אותו לחוט ישר עם וו בסופו. מרימים את רשת חור הניקוז של כיור האמבטיה, מה שיאפשר לנו לדחוף את הקולב לתוך הצנרת ולמשוך (בעזרת הוו) את מה שיוצר את הסתימה בכיור.

3. תערובת של סודה לשתייה וחומץ מסיר שאריות בצנרת

במידה ומים חמים לא עזרו להמיס את הגורם לסתימה או אם אתם רוצים דרך פחות פולשנית לפתיחת סתימה בכיור אמבטיה בעזרת קולב, אתם יכולים לנסות תערובת של סודה לשתייה וחומץ. לוקחים קערה של מים רותחים ומוספים שליש כוס סודה לשתייה ושליש כוס חומץ. התערובת הזאת עוזרת להמיס טוב יותר פסולת שכיחה שמצטברת בצנרת כיור האמבטיה כגון שיערות וחומרי טיפוח.

4. מסיר כתמים יכול לפתוח סתימות בכיור

מסיר כתמים לבגדים יכול לעזור לפתוח לכם את הסתימה בכיור האמבטיה. ברוב מסירי הכתמים בשוק יש חומרים שעוזרים להמיס לכלוך שיכול לייצר סתימה בכיור. נוסף לכך, אם יש לכם מסיר כתמים ריחני, זה גם יכול להיפטר מהריח רע שנוצר בצנרת הכיור עקב הסתימה.

5. פותח סתימות עם לחץ אוויר

אחת המוצרים הכי טובים לפתיחת סתימות שנמכר היום בשוק הוא פותח סתימות מבוסס לחץ אוויר. אקדח לחץ האוויר הזה נותן פרץ אוויר מרוכז לצינור, אשר פותח את הסתימה בצינור ודוחף את החומרים שהצטברו בצינור קדימה לניקוז מלא. אם בבית שלכם יש סתימות על בסיס קבוע, מומלץ לרכוש את פותח סתימות על בסיס לחץ אוויר לפתיחת סתימה במהירות ובקלות.

6. פתיחת סתמיה בעזרת חומר פתיחת סתימות מקצועי

אתם כמובן גם יכולים לקנות בחנויות חומרי בניה חומר פותח סתימות מקצועי, אשר מיוצר מחומרים כימיים שממסים סתימות במהירות. החומר מגיע בצורה של אבקה שנדרשת להמסה במים. יש לקחת דלי מלא מים חמים ולשפוך 3-4 כוסות של אבקת החומר. את המים עם האבקה המומסת יש לשפוך בזהירות לחור הניקוז של כיור האמבטיה בצורה מבוקרת ואיטית. לאחר מכן מומלץ לשפוך קצת מים חמים לתוך הכיור בכדי להוריד לצנרת את השאריות של החומר שנשארו בכיור עצמו.