אם אתם מחפשים כיור מטבח חדש, גרניט היא אופציה נפלאה. ישנן סיבות רבות מדוע בחירה בכיור גרניט היא הבחירה המועדפת על רוב בעלי הדירות בישראל, לרבות בעקבות העמידות החזקה של החומר אך לא רק. אנו רוצים להמליץ לכם על כיור גרניט למטבח עקב מספר סיבות נפלאות שהופכות את סוג כיור מטבח זה לבחירה המועדפת.

כשנכנסים בפעם הראשונה לדירה חדשה או משפצים מחדש את המטבח יש כמובן צורך לבחור כיור מטבח חדש, וכחלק מכך גם את החומר ממנו עשוי כיור המטבח. רוב הכיורים למטבח בשוק של היום עשויים משני חומרים פופולאריים, האחד חומר גרניט והשני אבן טבעית, אך כמובן שישנם עוד כיורים מחומרים שונים כגון קוריאן ופלדת אל חלד. אז מה אתם בוחרים למטבח שלכם?

מתלבטים בין כיור גרניט למטבח לבין כיור אבן טבעית? לפי דעת מרבית המומחים בתחום הכיורים למטבח אין בחירה טובה יותר מאשר כיור גרניט. אנו רוצים לשתף אתכם בכל היתרונות שהופכים את כיור הגרניט לבחירה הטובה ביותר שאתם יכולים לעשות עבור עיצוב המטבח שלכם, ולא פחות חשוב, השימוש היומי שלכם במטבח.

כיור מטבח מגרניט עמיד בפני חום ושריטות

בישול במטבח דורש שימוש בכלים חמים במיוחד, כלים בעלי קצוות חדים והרבה מים. הסיבה המרכזית מדוע רוב האנשים בוחרים להתקין כיור גרניט במטבח שלהם היא בגלל שחומר הגרניט הנו חומר מאוד עמיד בפני חום, שריטות ואינו צובר כתמי מים (בשונה מחומרים כמו אבן טבעית, קוריאן ומתכת). כיור גרניט המיוצר כהלכה לא נשרט מכלים חדשים, לא מקבל כתמים מכלים חמים ולא מוכתם ממים מלוכלכים. אם אתם רוצים שהכיור שלכם ידע להתמודד עם כל דבר, אתם חייבים כיור מטבח עשוי מגרניט.

התקנה של כיור גרניט היא השקעה המשתלמת בטווח הארוך

אחד התלונות על כיורים למטבח מגרניט היא נושא עלות ההתקנה הראשונית, במיוחד אם רוכשים כיור מטבח בהתקנה שטוחה ביחד עם משטח יצוק גרניט. אך בפועל כיורי גרניט הם לרוב השקעה הרבה יותר משתלמת מסגנונות כיורים אחרים למטבח. נכון שאולי עלות הכיור (כולל התקנה) יקרה יותר מסוגי כיורים אחרים, וגם כאן חשוב לציין שהיום יצרני כיורים למטבח מייצרים כיורים יחסית זולים מגרניט, אבל חשוב לזכור שהכיור עצמו מחזיק זמן רב יותר מסוגי כיורים אחרים.

מרבית סוגי הכיורים למטבח מחזיקים רק כמה שנים ספורות. כיור גרניט מחזיק הרבה מעל עשור, לראיה כיורי אומגה מגיעים עם אחריות של 12 שנה! כך שברגע שקניתם כיור מטבח מגרניט, גם אם בהשקעה ראשונית יחסית גבוהה, אתם יכולים להיות בראש שקט שיש להם כיור מטבח איכותי לשנים רבות קדימה מבלי צורך להחליף אותו עקב בלאי כמו שקורה עם כיורים אחרים.

נוסף לכך, כיור מגרניט מעלה את ערך הדירה שלכם בגלל שהכיור עצמו איכותי יותר ואינו דורש מהקונה של הדירה להשקיע עוד כסף על החלפת כיור מטבח קיים. אז אין ספק שמדובר כאן על השקעה משתלמת.

מאוד קל לשמור על הניקיון של כיור גרניט

שמירה על ניקיון כיור המטבח היא אחת ממשימות הניקיון הכי מתישות בבית בגלל שהכיור כמעט תמיד בשימוש ויש לנקות אותו על בסיס יומי. אך מי שקונה כיור מטבח עשוי גרניט הוא בעל מזל מכיוון שמאוד קל לשמור על הניקיון של כיור גרניט. כיור מגרניט לא נהרס כתוצאה מכלים חמים במיוחד, מספיקה מטלית רטובה וקצת חומר ניקוי בכדי לנקות את כיור הגרניט מכל לכלוך כלשהו שהצטבר בכיור ואין חשש משריטות שיפגעו במשטח הכיור ויעניקו לו מראה משומש. ברגע שקניתם כיור גרניט למטבח בעצם חסכתם לעצמכם הרבה זמן בניקיונות.