בחירה של כיור מטבח היא ככל הנראה הבחירה החשובה ביותר שאנו יכולים לעשות בעת עיצוב המטבח שלנו. במידה ואתם מעצבים מטבח חדש או מחדשים את המטבח הישן, כדאי שתיקחו לתשומת לבכם מספר נושאים חשובים לגבי התקנה של כיור במטבח.

בתחום עיצוב הבית ניתן למצוא מגוון רחב של כיורים למטבחים בסגנונות שונים ובעיצובים מרשימים, אך בסופו של דבר הבחירה בכיור מטבח צריכה להתבסס על כמה נקודות מחשבה מרכזיות. לא משנה איזה כיור מטבח הכי קורץ לכם, אתם צריכים לקחת החלטה לגבי הכיור שאתם רוצים להתקין במטבח על פי ארבעה נקודות מחשבה.

1. אתם רוצים כיור מטבח יחיד או כיור כפול?

נקודה ראשונה שאתם צריכים לקחת בחשבון, ועדיף בשלב כמה שיותר מוקדם, הוא להחליט האם אתם הולכים על האפשרות של כיור המטבח היחיד והגדול או שאתם רוצים כיור מטבח כפול (כיור המפוצל לשתי כיורי מטבח קטנים). זה כמובן משתנה על פי העדפה והצרכים שלכם, ואין בחירה לא נכונה.

התקנה של כיור מטבח אחד גדול תעניק לכם נפח מקסימלי לכלים כי אתם לא מאבדים מקום עקב ההפרדה של הכיורים, אך מצד שני אין לכם אפשרות לבצע שני פעולות שונות במקביל בכיור כמו לשטוף ירקות בכיור אחד ולשטוף כלים בכיור שני.

2. איזה חומר גלם מתאים הכי טוב עבור הצרכים שלכם מכיור המטבח?

כיורים למטבח עשויים ממספר חומרי גלם פופולאריים שונים. כל חומר גלם פופולארי לייצור כיורים למטבח מחזיק ביתרונות ובחסרונות עיצוביים או שימושיים מסוימים. אתם תצטרכו להגדיר מה הכי חשוב לכם לקבל מהכיור ולהתאים לצרכים הללו את סוג החומר ממנו יהיה עשוי הכיור.

לדוגמה כיורים עשויים מגרניט מאוד עמידים בפני חום ושריטות של כלי מטבח, אך מצד שני העיצובים שלהם יחסית שמרניים בגלל שאבן הגרניט מצומצמת בצבעים שלה. כיורים למטבח העשויים שיש מאוד מגוונים בעיצובים שלהם אך הרבה יותר שבירים לעומת כיורי מטבח מגרניט. כיורי נירוסטה הם בעלי מראה מטאלי מאוד מקצועי אך דוהים עם הזמן. כיור מטבח מזכוכית יראה מאוד מרשים במטבח אך הוא לא כיור כל כך שימושי לעבודות מטבח רציניות.

3. איזה סגנון כיור הכי מתאים לעיצוב המטבח שלכם?

חשוב מאוד שסגנון עיצוב הכיור יתאים לעיצוב המטבח שלכם, או יותר נכון לשאול, איזה סוג כיור אתם רוצים למטבח שלכם? יש כמה סגנונות עיצוב עיקריים שיכולים להתאים לכיור מטבח.

כיור מטבח שקוע

כיור מטבח שיושב בתוך דלפק המטבח בצורה שקועה. שפות הכיור מתלבשות על פתח המיועד בדלפק המטבח. זה סגנון הכיור הכי פשוט ושכיח במטבחים.

כיור מטבח אינטגרלי

כיור מטבח זה מותקן תחת משטח דלפק המטבח כך ששפות הכיור ישתלבו כמקשה אחת עם שיש הדלפק. הכיור האינטגרלי מעניק מראה נקי ומסורתי למטבח.

כיור מטבח כפרי

כיור גדול במיוחד שיושב בצורה חשופה בחזיתו. זהו כיור בסגנון עיצובי שמתאים יותר למטבחים כפריים, אך לא רק. כיור מטבח זה יותר קשה להתקנה משאר הסגנונות.

כיור מטבח פינתי

כיור הבנוי במפרט אשר מאפשר להתקין אותו בפינת המטבח בכדי לחסוך במקום. כיור פינתי מתאים יותר למטבחים קטנים או למטבחים הדורשים במיוחד התקנה של כיור בפינת דלפק העבודה.

4. מיהו היצרן של הכיור?

כמו בכל דבר שאנו קונים ועושים בו שימוש רב, מאוד חשוב לדעת כמה שניתן על היצרן של כיור המטבח. יש הרבה משווקים שמוכרים כיורים למטבח המיוצרים אצל יצרנים בסין המשתמשים בחומרי גלם זולים ובאיכות נמוכה. בגלל שעמידות היא חלק חשוב בכיור מטבח מומלץ לקנות רק כיורים של יצרן איכותי ואמין.