כיור אמבטיה לבן הנו כיור בעל מראה קלאסי ובצבע המשתלב נהדר עם כל סגנונות עיצוב הבית הפופולאריים. החיסרון היחידי שלו הוא, הנטייה לצבור שריטות לאורך השנים. עם גילתם שריטה בכיור, אתם לא חייבים ללכת לקנות כיור אמבטיה חדש, אנו ממליצים לכם לנסות ולהסיר את השריטות בשלושה דרכים.

בתחום עיצוב הבית קיים ממגוון רחב של כיורים בצבעים שונים, אך אף כיור אמבטיה אינו מבוקש כמו כיור האמבטיה הלבן. הכיור הלבן מתאים לכל סגנונות העיצוב הקיימים, החל מהעיצוב המודרני המינימליסטי ועד לעיצוב הכפרי הצבעוני, ולכן בחירה בכיור אמבטיה לבן היא תמיד בחירה נכונה.

אך כמובן שאף כיור אמבטיה אינו מושלם, ובכל הנודע לכיור אמבטיה לבן התלונה הגדולה גדולה ביותר היא הנטייה שלו לצבור שריטות בקלות. למרות שהיום מייצרים כיורים לאמבטיה גם מגרניט (גרניט הנו חומר בעל עמידות גבוה לשריטות) עדיין אתם לא צריכים להיות מופתעים אם תגלו בשלב מסוים, לאחר כמה שנות שימוש, שריטות בכיור הלבן באמבטיה. מצד שני, אין צורך להילחץ מכיוון שבדרך כלל שריטות אלו יכולות להיות מוסרות בקלות יחסית בעזרת כמה דרכים אפקטיביות להסרת שריטות במשטח כיור:

הסרת שריטות עם אקונומיקה – פתרון פשוט לשריטות שטחיות

רוב השריטות בכיורי אמבטיה לבנים הן שריטות שטחיות קטנות שנגרמו מנפילה של מוצרי טיפוח כמו מברשות, סבונים, מסלסלים לשיער וכו'. לכן, יש סיכוי גדול מאוד שמדובר על שריטות שהן יותר לכלוך ופחות שריטות בחומר הכיור עצמו. זה כמובן בשונה לדוגמה משריטות במשטח כיורי מטבח שנגרמות מסכינים וכלים חמים. אז ככה שמאוד יכול להיות שקצת אקונומיקה תפתור את הבעיה. כל מה שאתם צריכים לעשות זה למלא את הכיור במים חמים, לשפוך 2 כוסות אקונומיקה ולתת לאקונומיקה כחצי שעה להתמוסס כמו שצריך במים. אחרי זה יש לנקז את המים ולעבור בעזרת סמרטוט על שטח פנים הכיור הלבן, זה אמור להסיר את שריטות הלכלוך הקטנות הללו.

אבקת סודה לשתייה – פתרון ביתי לשריטות בכיור האמבטיה

במקרים בהם השריטות בכיור הן שריטות יחסית לא קשות, אך האקונומיקה לא עשתה את שלה, ניתן לנסות ולהשתמש בקצת אבקת סודה לשתייה בכדי לנסות ולהסיר את השריטות. אתם בטח מכירים את יכולות הניקוי של סודה לשתייה על כתמים קשים בבגדים, ועל אותו עקרון היא יכולה להסיר שריטות קשות בכיור אמבטיה לבן. כל מה שצריך לעשות הוא לפזר כמות נכבדה של אבקת סודה לשתייה בתוך כיור האמבטיה ובעזרת מטלית רכה יש לשפשף בצורה חזקה את פנים הכיור מספר פעמים (חשוב להשתמש במטלית רכה ולא בספוג קרצוף שרק ישרוט עוד יותר את הכיור). לאחר שעברנו מספר פעמים על כל הכיור עם אבקת הסודה לשתייה, יש לשטוף את הכיור עם מים חמים ולראות עם השריטות נעלמו.

מנקה שריטות מקצועי – הדרך לטפל בשריטות קשות על משטח לבן

אם האקונומיקה או אבקת הסודה לשתייה לא הסירו את השריטות או שעדיין נשארו כמה שריטות קשות יותר, אז דרך מצוינת לטפל בנושא היא בעזרת מנקה שריטות מקצועי. ניתן למצוא מנקי שריטות למשטחים לבנים בחנויות מוצרי הבית השונים. המנקה המקצועי מגיע בצורה של אבקה או כנוזל צמיגי המכילים חומרים שמורידים את הלכלוך הקשה וממלאים את האזור שנשרט בשכבה של צבע לבן. כל מה שצריך לעשות זה לפזר או למרוח את המנקה המקצועי ישירות על השריטות ולשפשף את החומר בעזרת ספוג רך במשטח הכיור (על השריטה) מספר פעמים. לאחר מכן כל מה שנשאר זה לתת לחומר לעשות את שלו ולהתייבש לפני שחוזרים להשתמש בכיור האמבטיה.