בחירת כיור אמבטיה הוא אחד הדברים הכי חשובים בעיצוב של חדר אמבטיה. בתחום הכיורים לאמבטיה יש מגוון רחב של חומרים לייצור כיור, כאשר הבולט שבניהם הוא חומר הגרניט. אך האם באמת חובה לבחור גרניט כחומר כיור האמבטיה? ובכן, לבחירת כיור גרניט יש יתרונות נהדרים אך בהחלט לא חובה להתקין כיור אמבטיה בהתקנה שטוחה מגרניט.

בחירה נכונה של כיור האמבטיה חשוב באותה רמה כמו בחירה בהתקנת אמבטיה או מקלחון, בחירת אסלה, בחירת ארונות אמבטיה ועוד בעיצוב חדר אמבטיה. כאשר אתם מעצבים את חדר האמבטיה החדש רצוי לתת דגש רב על בחירה נכונה של כיור לאמבטיה.

קיימים מגוון רחב של משתנים שחשוב לתת עליהם דגש בעת בחירה של כיור אמבטיה, החל מעמידות הכיור במהלך השנים הבאות ועד לשילוב שלו עם עיצוב חדר האמבטיה. לאחר שמתייחסים לכלל המשתנים הללו ניתן לקבוע איזה סוג כיור אמבטיה הכי מתאים לעיצוב חדר האמבטיה. באפשרותכם לבחור בין שלל חומרים שמהם מייצרים כיורים לאמבטיה כגון גרניט, אבן טבעית, שיש, קוריאן ועוד.

מדוע רוב האנשים בוחרים כיור אמבטיה מגרניט?

גרניט הוא למעשה חומר המיוצר מאבן טבעית מאוד חזקה שהפך בשנים האחרונות לבחירה הפופולארית ביותר לייצור כיורים, סוגי כיורים למטבח וכיורים לאמבטיה, בגלל העמידות הגדולה של הכיורים העשויים מחומר זה.  כיור אמבטיה בהתקנה שטוחה העשוי מגרניט עמיד בפני שריטות, חומרים כימיים שונים ואינו צובר כתמים מהיווצרות מים. כאשר אתם בוחרים כיור גרניט לחדר האמבטיה אתם יכולים להיות בראש שקט שרכשתם כיור אמבטיה לשנים רבות קדימה. גם במחירים יחסית גבוהים ההשקעה בכיור גרניט מחזירה את עצמה בעמידות לאורך זמן שמונעת החלפת כיור חדש אחרי מספר שנים ספורות.

האם חובה לרכוש כיור גרניט לאמבטיה?

למרבה הצער להתקנה של כיור גרניט יש שני חסרונות מרכזיים שיכולים להפוך את הקניה של כיור גרניט לאמבטיה ללא כדאית.

ראשית, כיורים מגרניט הם כיורים כבדים במיוחד הזקוקים לבסיס חזק שיחזיק אותם. זה לרוב לא בעיה כאשר מתקינים כיור בדלפק מטבח גדול, אך בחדרי אמבטיה קטנים עם דלפק קטן זאת יכולה להיות בעיה. בהרבה מקרים הדלפק לא יכול להחזיק כיור אמבטיה עשוי גרניט או לחילופין לא ניתן להתקין כיור מבטיה מגרניט ישירות על הקיר ככיור אמבטיה תלוי.

שנית, כיורים מגרניט נחשבים לכיורים יקרים מעל ממוצע המחירים בשוק הכיורים, כך שבעוד שמדובר על השקעה טובה לכיור מטבח שעובד עם סירים חמים וסכינים, במקרה של התקנת כיור אמבטיה לא חובה להשקיע רק בכיור גרניט. אם אין לכם ילדים בבית אשר יכולים לעשות נזק לכיור האמבטיה אז אתם בהחלט יכולים לשקול לקחת חלופות אחרות של כיורים לאמבטיה שלכם.

לדוגמה, ניתן ללכת על כיור שיש מאבן טבעית. כיורים משיש מגיעים בשלל עיצובים מרשימים המתאימים לחדרי אמבטיה, מהתקנה שטוחה ועד לכיורים מונחים, והם הרבה יותר קלים להתקנה מאשר כיורים מגרניט. אתם יכולים לחסוך כמה מאות שקלים על רכישת של כיור מאמבטיה אם תלכו על כיור משיש במקום גרניט

חלופה נהדרת נוספת לכיור אמבטיה עשוי גרניט הוא החומר קוריאן. זהו חומר מאוד קל וסטרילי שמגיע בשלל עיצובים המתאימים במיוחד לכיורי אמבטיה. לרוב ניתן לראות כיורים מחומר קוריאן במסעדות ובבתי עסק שונים. החומר מאוד זול לייצור ועיצוב והוא בעל עמידות טובה מאוד לצרכים הרגילים של כיור שירותים. החיסרון היחיד של חומר קוריאן הוא שהחומר הרבה פחות עמיד לחום בהשוואה לגרניט, אך אם אתם לא מתכוונים להניח בו כלים חמים אז לא תהיה לכם בעיה בכלל לבחור בכיור אמבטיה מחומר קוריאן.