במהלך תכנון מטבח בדירה חדשה או שיפוץ מטבח ישן אנו חושבים על כל הפריטים הקטנים שיכולים לשדרג את מראה המטבח, כולל חיפוש אחר כיורים למטבח. אחד הפריטים בעלי ההשפעה הגדולה ביותר על מראה עיצוב המטבח הוא ללא ספק הכיור, אשר הנו נקודת בסיס לעבודה השוטפת במטבח, ולכן חשוב להכיר את המגוון הרחב של כיורים מעוצבים למטבח אשר נמכרים היום בשוק.

כיור מטבח יכול לא רק לתרום לשדרוג עיצוב פנים המטבח, אלא גם לייצר בסיס עיצובי שעליו יתבסס כל עיצוב הפנים של המטבח. ניתן למצוא כיורים מעוצבים למטבח אשר נבדלים אחד מהשני על פי החומר ממנו עשוי הכיור ועל פי סגנונות עיצוב הכיור, בהתאמה לדרישות שלכם מעיצוב המטבח. להלן הכיורים המעוצבים למטבח הנפוצים ביותר שנמכרים היום בשוק.

כיור מטבח כפול

בתחום הכיורים תמיד עושים הבדלה בין כיור יחיד לבין כיור כפול למטבח, כאשר העיצוב הייחודי של כיור כפול הופך אותו לסוג מרכזי של כיורים מעוצבים למטבח. אם אתם מתכננים לבצע עבודה רבה במטבח או מעוניינים לשדרג את אזור הכיור כחלק משיפוץ מטבח, כיורים כפולים למטבח הם בהחלט אופציה טובה. כיורים כפולים למטבח מאפשרים ריבוי משימות בו זמנית על הכיור, למשל כיור אחד לשטיפת ירקות וכיור אחד לבישול, ולכן זה מאוד שימושי אם יש מספר טבחים במטבח. מצד שני, מדובר על סוג כיורים למטבח שתופסים הרבה יותר שטח בדלפק המטבח ולעתים קרובות קשה לשטוף סירים ומחבתות גדולים בגלל הפיצול לשני כיורים. בעוד שכיורים כפולים מהווים אלטרנטיבה מצוינת, רוב הלקוחות הרוכשים כיורים בוחרים בגרסה של כיור מטבח יחיד.

כיור גרניט למטבח

כיורים למטבח העשויים מחומר הגרניט הם בחירה מאוד פופולארית בקרב הרבה משקי בית פרטיים. כיור גרניט מביא סגנון חדשני לתחום הכיורים למטבח, הודות לצפיפות הגבוהה של חלקיקי הגרניט שמעניקות לו עמידות גבוהה. כיור גרניט עשוי ביחס של 80% גרניט, שמעניק לו עמידות, ו-20% אקריליק, שמעניק לו גמישות בעיצוב. כיור גרניט עמיד הרבה יותר מפני שריטות ופגמים כתוצאה מחום ולכלוך, וזה יתרון שמתאים לאלו שהולכים על בחירת כיור מטבח עם עמידות טווח ארוך. מצד שני חומר הגרניט מאפשר הרבה פחות מגוון עיצובי, כיורים למטבח מגרניט מיוצרים לרוב אך ורק בצבעים כהים. במקרה של כיור גרניט למטבח חשוב לשקול האם אתם מוכנים לתת עדיפות לעמידות על פני אפשרויות עיצוב.

כיור שיש למטבח

כיורים למטבח מאבן עושים חזרה לשוק אחרי היעדרות של כמה שנים, כאשר אחד הכיורים הפופולאריים מאבן טבעית הוא כיור העשוי משיש. מבחינה עיצובים כיורים למטבח משיש מגולפים מחתיכה מוצקה של שיש, מה שאומר שהם מלוטשים כיחידה אחת בלי שינויים בפינות של הכיור. נוסף על כך, כיור שיש הוא כיור אטום לגמרי שיושב בצורה שמשתלבת נהדר עם דלפק שיש בצבע דומה. מצד שני, כיורים למטבח משיש הם הכיורים היקרים ביותר בשוק, בגלל העבודה הרבה הנדרשת בכדי לייצרם. עוד בזאת, מכיוון שהם מגולפים כיחידה אחת אז השבר הכי קטן בכיור דורש החלפה של כל הכיור.

כיור קוריאן למטבח

כיורים למטבח מחומר הקוריאן נקראים גם כיורים אינטגרלים, בגלל שבעזרת חומר הקוריאן ניתן לעצב כיור מטבח בכל צורה נדרשת. במידה ויש לכם עיצוב מסוים של כיור שאתם זקוקים לו, רוב הסיכויים שבעזרת קוריאן תוכלו להשיגו. נוסף על כך, לכיור קוריאן יש מראה לבן וסטרילי והכיורים הללו מאוד קלים לניקוי. עוד בזאת, שריטות קלות שנוצרות עם הזמן על הכיור ניתנות לתיקון יחסית בקלות ובעלות נמוכה. אך חשוב לדעת שהחיסרון העיקרי לכיורי קוריאן הוא שהם לא עמידים לחום, החומר עצמו נצרב יחסית בקלות בחום גבוה. כיורים למטבח מחומר קוריאן פחות שכיחים במטבחים פרטיים, ולרוב ניתן למצוא כיור קוריאן בתור כיור לאמבטיה במסעדות או בתור כיור מטבח משני במטבחים תעשייתיים לשטיפת כלים בלבד.