חדר האמבטיה הוא לרוב החדר הראשון שרוצים לחדש במהלך שיפוצים לשדרוג מראה הבית בגלל שהשימוש היומי של מים ולחות יוצר בלאי יותר מכל חדר אחר בבית. אך כאשר פונים לחדש את חדר האמבטיה בבית חשוב לדעת מספר דברים תחילה, כמו למשל איזה כיור אמבטיה חדש צריך לקנות, בכדי לא לעשות טעויות קשות בחידוש חדר האמבטיה.

במידה והחלטתם לשפץ את חדר האמבטיה אך אינכם יודעים מאיפה בדיוק להתחיל, אנו רוצים לשתף אתכם בכמה טיפים על שיפוץ חדר אמבטיה. כך תוכלו לקחת את ההחלטות הנכונות ביותר לגבי העיצוב מחדש של החדר, הקניה של כיור אמבטיה ועוד.

בררו כמה צריך לעלות חידוש של חדר אמבטיה

לפני שמתחילים לפנות למעצבים, קבלנים, יצרני כיורים לאמבטיה וכו' חשוב לברר על עלויות הצפויות של השיפוץ. זה תמיד טוב לדעת פחות או יותר מהן העלויות ובהתאם לשים את הדברים בפרופורציות מבחינת הכספים שתדרשו להשקיע בחידוש חדר האמבטיה ורכישת כיור אמבטיה חדש. עכשיו שאתם יודעים מחירים, בין אם דרך בירור באינטרנט או בין אם דרך שיחות עם חברים ומשפחה, אתם יכולים בראש שקט לפנות לאנשי מקצוע ויצרנים בכדי לקבל הצעות מחיר.

עיצוב חדר האמבטיה תלוי במיקום הכיור

הדבר הראשון שיש לעשות בכדי לקבוע את מתאר חדר האמבטיה החדש הוא להחליט היכן ימוקם כיור האמבטיה. על פי המיקום של כיור אמבטיה נקבעים המיקומים של האסלה והאמבטיה. התייעצו עם מעצב פנים לגבי המיקום הנכון ביותר עבור הכיור. מיקומים פופולאריים לכיור אמבטיה הם ממש בכניסת הדלת לשימוש מהיר, בפינת חדר האמבטיה לניצול מקסימלי של חלל החדר ובמרכז הקיר הרחוק מהדלת כאלמנט העיצוב המרכזי.

כיור אמבטיה צריך להיות הדבר הראשון שרואים כשפותחים את דלת השירותים

בהמשך למיקום כיור האמבטיה. אם עיצוב חדר האמבטיה הנוכחי שלהם אינו מציב את הכיור כדבר הראשון שרואים כאשר פותחים את דלת חדר האמבטיה אז השיפוץ היא הזדמנות מצוינת לסדר זאת. הסיבות לכך פשוטות: ראשית, לעתים קרובות דלת חדר אמבטיה נשארת פתוחה ואתם לא רוצים שהעוברים ושבים יראו את האסלה או האמבטיה עצמה. שנית, חלק גדול מהכניסות לחדר האמבטיה הן אך ורק להשתמש בכיור כך שזה הרבה יותר נוח שהדלת נפתחת לכיור קודם.

עשו מאמצים להגביר את האור בחדר האמבטיה

אחת הבעיות נפוצות ביותר בחדרי אמבטיה ישנים היא היעדר האור. חדר אמבטיה צריך להיות מואר ככל הניתן, כמו המטבח והסלון, לקבלת אשליה של חדר גדול. אז צריך לדאוג לפתוח כמה שיותר אור טבעי, אפשר לעשות זאת על ידי הגדלת החלונות בחדר האמבטיה, ולהתקין מנורות חזקות וטובות יותר מעל הכיור והאמבטיה.

תכננו את גובה כיור האמבטיה החדש

אחד המרכיבים החשובים ביותר בעיצוב חדר אמבטיה הוא תכנון של גובה הכיור. אתם משתמשים בכיור על בסיס יומי מספר פעמים, כך שגובה לא נכון שלו יכול להשפיע רבות על איכות החיים שלכם. מומלץ לשקול את צרכי הגובה של הכיור ביחס לגובה של הדיירים בדירה (זה יהיה תלוי מאוד אם יש ילדים בדירה המשתמשים בכיור).

בחרו כיור מיצרן כיורי אמבטיה אמין

אחת הסיבות הנפוצות ביותר שבעלי דירות בוחרים לחדש את חדר האמבטיה היא בגלל חוסר שביעות רצון מכיור האמבטיה שהם התקינו בפעם הראשונה בעת בניית הדירה. מכיוון שציינו כבר שכיור נמצא בשימוש כל כך הרבה, אתם חייבים להשקיע כסף בכיור אמבטיה איכותי. כיור האמבטיה צריך להתאים לסגנון העיצוב החדש של חדר האמבטיה, אך מעל הכול הוא צריך להיות עשוי מחומרים איכותיים על ידי יצרן כיורים אמין.