החלפת כיור מטבח קיים צריכה להתבצע לכל הפחות אחת לעשור מכיוון שכיור המטבח נמצא בשימוש הרב ביותר מכל כלי אחר במטבח. אך לפני שמחליפים כיור ישן במטבח, בין אם כחלק מחידוש מטבח מקיף או בין אם מדובר על החלפה נקודתית של הכיור, חשוב לתת דגש על מספר נושאים לבחירה המושלמת ביותר בכיור מטבח חדש.

רוב האנשים דואגים להחליף את הכיור שלהם אחת לכמה שנים, לרוב כחלק מחידוש העיצוב הכולל של מטבח. במידה וגם אתם מחדשים את המטבח שלכם או שהכיור במטבח כבר לא עומד במעמסה אחרי שנים של שימוש, זאת הזדמנות מצוינת להחליף את כיור המטבח הקיים בכיור חדש. החלפת כיור מטבח קיים יכולה להיראות כעניין פשוט, הרי רק מחליפים כיור מטבח ישן בחדש, אך בפועל כאשר מחליפים כיור מטבח רצוי לתת מחשבה רבה לגבי מספר נושאים חשובים. להלן כמה נושאים שכדאי לתת עליהם דגש על מנת לבחור את כיור המטבח החדש המתאים ביותר עבור המטבח שלכם.

מהן צרכי השימוש בכיור החדש

לפני שאתם קובעים מה יהיה כיור המטבח החדש שלכם חשוב שתבחנו כיצד אתם משתמשים בכיור המטבח הקיים. האם אתם מבשלים הרבה? או האם הכיור קיים רק בכדי לשטוף כלים? האם הצרכים שלהם השתנו עם השנים וכיום אתם צריכים כיור בסגנון עיצובי אחר? על פי בחינת דרישות השימוש שלכם מהכיור תוכלו להבין טוב יותר איזה לכיור מטבח חדש אתם הכי זקוקים לו.

לדוגמה, אם זוג צעיר רכש בתחילת דרכם כיור מטבח נירוסטה בגלל שכיורים אלו זולים מאוד. לאחר כמה שנים אותו זוג מגדל כמה ילדים קטנים, מה שמצריך מהם לבשל הרבה יותר בבית. דרישות השימוש בכיור השתנו כך שהיום יהיה יותר הגיוני עבורם להחליף את הכיור הישן מנירוסטה לכיור גרניט שעמיד יותר לשימוש רב של כלי בישול חמים ומחזיק מעמד לזמן רב יותר.

גודל כיור המטבח הנדרש בהתאם לבסיס דלפק השיש

משנים את עיצוב דלפק השיש במטבח? קחו בחשבון שעכשיו גם מידות כיור המטבח משתנות בהתאם. כיור מטבח צריך לשבת בצורה מושלמת בדלפק שיש המטבח, ללא רווחים וללא פגיעה במרווח הפנים של הארון מתחת לכיור. במידה והחלפתם דלפק שיש, יהיה עליכם למדוד את מידות בסיס הכיור ולרכוש כיור מטבח המתאים למידות הבסיס כראוי.

האם כדאי להחליף את עיצוב הכיור הקיים?

קיימים מגוון רחב של סוגי כיורי מטבח לבחירה בשוק הכיורים. החלפת כיור ישן במטבח יכולה להיות הזדמנות מצוינת לשנות את סוג עיצוב הכיור במטבח, במיוחד אם עיצוב המטבח צפוי להשתנות במהלך החידוש. אז לפני שאתם קובעים להחליף את כיור המטבח שלכם בכיור בעיצוב דומה, מומלץ לבחון את האפשרות לחדש את המטבח בעיצוב שונה לגמרי.

סגנונות עיצוב פופולאריים של כיורים למטבח הם: כיור כפול, כיור בהתקנה שטוחה, מטבח עם כיור אינטגרלי המתחבר במקשה אחת לדלפק השיש, כיור נירוסטה תעשייתי, כיור כפרי בהתקנה שטוחה וכיור קוריאן.

האם להתקין את הכיור החדש באותו מיקום של הכיור הישן?

חידוש מטבח יכולה להיות הזדמנות מצוינת גם לשנות את מיקום הכיור במטבח. כיורים לא תמיד מותקנים במקום האופטימלי ביותר לבישול יעיל במטבח. בהרבה מקרים הכיור מותקן במקום שנוח ביותר לקבלן לחבר אותו למערכת האינסטלציה או בעקבות נוחות עיצובית, אך מיקום של כיור במטבח חייב דבר ראשון לתרום לבישול טוב יותר במטבח.

רצוי לנצל את ההזדמנות של חידוש המטבח ולשנות את מיקום הכיור למקום המושלם לבישול תקין. ברוב המקרים כיור המטבח צריך להיות ממוקם בין התנור למקרר בכדי ליצור אזור עבודה נוח במטבח.