כיור אמבטיה הוא ברוב המקרים הכלי הסניטרי הראשון שדורש החלפה בחדר אמבטיה ישן. הגיע הזמן להחליף את הכיור בחדר האמבטיה שלך? החלפת כיור אמבטיה אינה משימה קשה אם יודעים כיצד עושים זאת נכונה. המשיכו לקרוא וגם אתם תוכלו להחליף עצמאית את כיור האמבטיה.

החלפת כיור אמבטיה היא משימה שכל אחד עם קצת רקע טכני יכול לבצע בלי הרבה בעיות. אנו ממליצים כמובן לשלם למשווק הכיור תוספת עבור התקנה על ידי איש מקצוע כאשר רוכשים כיור אמבטיה חדש, אך אתם בהחלט יכולים לוותר על התקנה של איש מקצוע ולהחליף את כיור האמבטיה החדש בישן באופן עצמאי.

מה צריך להכין מראש לפני החלפת כיור האמבטיה?

כיור אמבטיה חדש שנרכש ממשווק מורשה צפוי לכלול את כל מה שתדרשו עבור ההחלפה של כיור האמבטיה הישן מבחינת צינורות , אטמים וכו'. במידה ואתם יודעים על צינור או אטם שלא כלול ברכישת הכיור, אנא רכשו זאת מבעוד מועד. כמובן שגם תדרשו להצטייד בכלי העבודה הנכונים, לרבות מברג שוודי או כלי חלופי לאטימה.

השלבים להחלפת כיור אמבטיה

עכשיו שאתם מוכנים על כל הכלים וציוד האינסטלציה הנדרש, ובתקווה שהזמנתם כיור מקטלוג כיורי אומגה, אתם מוכנים להתחיל בהחלפת כיור האמבטיה. להלן כל השלבים שאתם צריכים לעשות בכדי להחליף כיור אמבטיה ישן בכיור אמבטיה חדש:

1. מנתקים את ברז המים הראשי הממוקם מתחת לכיור

ראשית, חשוב לנתק את המים המגיעים מברז המים הראשי לכיור על מנת שההחלפה תתבצע בלי ליצור נזילות מיותרות של מים. ברז המים הראשי המחובר לכיור בדרך כלל נמצא מתחת לכיור. סובבו אותו כנגד כיוון השעון בכדי לנתק את מעבר המים מהברז הראשי לכיור. פתחו את הברז בכדי לוודא שבאמת ניתקתם את המים.

2. נקזו את המים מצינור ניקוז הכיור

אחרי שניתקתם את ברז המים הראשי הניחו דלי מתחת לצינור ניקוז הכיור ונתקו את צינור ניקוז הברז לכיוון הדלי. המים שנשארו בצינור ינוקזו לדלי וכך תשמרו על הרצפה ואזור הכיור יבש.

3. נתקו את צינורות המים החמים והקרים

יש לנתק את הצינורות המובילים מים מצנרת המים הקרים והחמים בכדי שתוכלו לנתק לגמרי את הכיור הישן ממערכת האינסטלציה של הבית.

4. הוציאו את כיור האמבטיה הישן ממקומו

אחרי שניתקם את חיבור הברזים של המים החמים והקרים תוכלו להוציא את כיור האמבטיה הישן ממקומו בכדי לפנות מקום לכיור האמבטיה החדש. מומלץ להוציא את הכיור הישן מחדר האמבטיה שלא יפריע להמשך העבודה.

5. הציבו את כיור אמבטיה החדש במקום המיועד בדלפק האמבטיה

הציבו את כיור האמבטיה החדש במקום כיור האמבטיה הישן, כאשר צינורות הברזים מושחלים בתוך דלפק חדר האמבטיה לנקודות כניסת המים המתאימות. שימו לב לא להתבלבל בין צינורות הברז החם והקר.

6. חברו את צינור ניקוז הכיור

בשלב זה יש לחבר את צינור הניקוז של הכיור החדש לצינור הניקוז הראשי של חדר האמבטיה. הדקו טוב את החיבור בין הצינורות שלא תיווצר נזילה. מומלץ לאחר חיזוק החיבור לשפוך קערה של מים בכדי לוודא שהחיבור מספיק אטום ולא נוצרת נזילה של מים מצינור הניקוז.

7. חברו את צינורות המים החמים והקרים

אחרי שצינור ניקוז הכיור מחובר לצנרת הניקוז הראשית אפשר לחבר מחדש את צינורות המים החמים והקרים. לאחר החיבור וודאו שהמים זורמים בצורה תקינה ויש כניסה של מים חמים לברז הכיור.

8. מרחו רובה אטימת סילוקין

במידה ואתם מתקינים כיור אמבטיה בהתקנה שטוחה חשוב לעבור עם שכבת רובה סיליקון בכדי לאטום את החלק שבו שפת הכיור פוגשת את דלפק חדר האמבטיה.