אחת השאלות שהנפוצות ביותר בקניה או החלפה של כיור במטבח היא האם מספיק להתקין במטבח כיור יחיד או האם כדאי כיור כפול בהתקנה שטוחה. בין אם אתם מעצבים מטבח חדש או בין אם אתם שוקלים להחליף כיור מטבח יחיד, כדאי שתכירו את כל היתרונות להתקנת כיור מטבח כפול.

ההחלטה הכי חשובה בעיצוב מטבח היא הבחירה בסוג הכיור, לכן, כאשר מעצבים מטבח חדש או מחדשים מטבח ישן יש לתת את מרבית הדגש על הבחירה בסוג הכיור. יש הרבה משתנים בבחירה של כיור למטבח, החל מסוג החומר ממנו עשוי הכיור ועד לסגנון העיצוב שלו, אך אין ספק שהמשתנה החשוב ביותר הוא מבנה הכיור.

כיורים למטבח מגיעים בשני מבנים פופולאריים. האחת הוא כיור יחיד אשר בעצם הנו קערה גדולה יחידה ברוחב ועומק הנקבעים על ידי צרכי הלקוח. זה הכיורים הרגילים שכולם מכירים. המבנה השני הוא כיור כפול אשר בנוי משני אגני כיור הצמודים אחד לשני או מכיור יחיד גדול המותקנת לו הפרדה בגובה בינוני אשר מפרידה את שטח הפנים של הכיור. כאשר אתם בוחרים כיור למטבח אתם בעצם זקוקים לבחור בין אחד מהמבנים הללו.

ברוב המטבחים אין כיור כפול מכיוון שהתקנת כיור כזה היא עניין יקר ובהרבה מטבחים אין את המקום בדלפק השיש בכדי להתקין כיור זה, אך למי שכן יכול להרשות לעצמו להתקין כיור כפול במטבח נהנה ממספר יתרונות. מתלבטים לגבי התקנת כיור כפול במטבח? אנו רוצים לשתף אתם ביתרונות של התקנת כיור כפול במטבח.

1. כיור מטבח כפול מעניק הרבה יותר שטח כיור

היתרון הראשון שמעניק כיור כפול למטבח הוא כמובן יותר מקום בכיור עצמו, הרי שני כיורים מעניקים יותר נפח בכיור מאשר כיור יחיד. עם כיור כפול אתם יכולים להיות רגועים שאף פעם לא תגיעו למצב שהכלים בכיור עולים על גדותיהם. אם אתם רוצים מקסימום מקום בכיור המטבח, אז כיור מטבח כפול היא הבחירה בשבילכם.

2. כיור מטבח כפול מאפשר לעבוד במקביל במטבח

במטבחים שיש כיור יחיד אנו נדרשים למשל לשטוף כלים רק לאחר שאנחנו מסיימים את פעולות הבישול בכיור והרבה יותר קשה לעבוד שני אנשים ביחד במטבח. אך כיור כפול מאפשר לנו לבצע מספר פעולות במקביל בכיור המטבח (מתאים במיוחד אם יש יותר מבנאדם אחד שמבשל במטבח). כך למשל אפשר לשטוף את הירקות בכיור בזמן שאדם אחר שוטף את הכלים, ניתן למלא מים בסיר בצד אחד של הכיור בזמן שחותכים ירקות בצד השני וכו'.

3. אפשר להניח כלים מלוכלכים רק בצד אחד של הכיור

כשיש כיור כפול אפשר להפריד בין הכלים המלוכלכים בכיור לבין כלי בישול בעבודה. אז אם אתם רוצים לחכות עם שטיפת הכלים המלוכלכים ולהמשיך להשתמש בכיור בינתיים לדברים אחרים אז אתם בהחלט יכולים לעשות זאת בקלות.

4. ישנן כיורים כפולים למטבח בעיצובים מרשימים

בתחום הכיורים למטבח יש מגוון רחב של עיצובים נפלאים, הן בכיורים יחידים והן בכיורים כפולים. אך ללא ספק שמבחינת עיצובים מרשימים הכיורים הכפולים נמצאים בחוד החנית. מעצבי כיורים יכולים לתרום הרבה יותר לעיצוב הכיור כאשר מדובר על כיור כפול כגון צורת הכיור, ההפרדה בתוך הכיור הכפול, שינוי צבעים ועוד דרכים רבות. אם אתם רוצים לשדרג משמעותית את עיצוב המטבח, מומלץ לשקול ברצינות התקנה של כיור כפול.

5. ניתן להתקין במטבח כיור כפול מגרניט בזול

כיור גרניט היא הבחירה הטובה ביותר למטבח בגלל יכולת העמידות הגבוהה שלו. בעבר כיורים כפולים מגרניט היו די נדירים בגלל העלות הגבוהה שהייתה נלוות לכיור גרניט גדול. אך היום יצרני כיורים למטבח יכולים לייצר כיורים כפולים למטבח מגרניט בעלות נמוכה יותר, מה שהופך את האפשרות להתקנת כיור כפול מגרניט לאפשרות המתאימה לכל כיס. היום אתם יכולים ליהנות מכיור גרניט כפול ועדיין להישאר עם מספיק כסף להשקיע בשאר עיצוב המטבח.