לפני שאתם קונים כיור למטבח, חשוב לשים לב גם למידות הכיור. חייבת להיות התאמה בין גודל כיור מטבח לעיצוב המטבח עצמו ולשימוש היומי במטבח. הנה מספר משתני החלטה שאתם צריכים לקחת בחשבון בנוגע לגודל הכיור.

הסברנו הרבה על החשיבות בבחירה נכונה של החומר ממנו עשוי הכיור, למשל שמומלץ להתקין כיור גרניט במידה ויש ציפייה לעבוד הרבה עם סירים חמים בכדי להגן על כיור המטבח או שמומלץ להשקיע בכיור אבן שיש טבעית במידה ויש לכם את התקציב לכך, ועל החשיבות של בחירת סגנון עיצובי שמתאים לעיצוב המטבח הכולל.

אך מעבר לכך חשוב גם לשים לב לגודל הכיור כי הוא לוקח חלק במראה המטבח וכמובן משפיע רבות על יכולות השימוש שלנו במטבח. כאשר בוחרים את גודל הכיור לרוב נדרשים לקחת בחשבון מספר משתני החלטה:

האם הכיור מספיק גדול לענות על הצרכים שלכם?

כיור מטבח חייב קודם כל לענות על הצרכים של השימוש בו במטבח. אם אתם מתכננים לבשל הרבה במטבח אז אתם חייבים לדאוג לכיור בגודל שיתאים לדרכי העבודה שלכם. נוסף על כך, אם אתם רוצים להפריד את העבודה בכיור (למשל בישול בצד אחד ושטיפת כלים בצד שני) אז כדאי לרכוש כיור כפול גדול שיעניק לכם את הנוחות שאתם רוצים. אף פעם אל תקנו כיור מטבח קטן מדי ביחס לצרכי השימוש שלכם, גם אם הכיור לא משתלב מושלם עם עיצוב המטבח.

גודל הכיור בהתאם לגודל מרחב המטבח

יעילות המטבח תמיד צריכה לבוא על פני העיצוב שלו, אבל פרופורציה בעיצוב הוא גם עניין מאוד חשוב ולכן צריך לקחת בחשבון את גודל חלל מטבח. בדרך כלל במטבחים קטנים יהיה קשה להתקין כיור מטבח גדול מאוד, כי אז הוא תופס חלל רב (מאוד לא נוח לשימוש) ובולט יתר על המידה במראה המטבח. אז אם המטבח שלך קטן מדי, אז יהיה כדאי לשקול לבחור כיור מטבח במידות צנועות יותר. מצד שני, כיור קטן במטבח גדול גם לא יראה טוב, ולכן אם חלל המטבח שלכם מאוד גדול, אז יהיה מאוד מומלץ עבורכם לרכוש כיור מטבח גדול.

האם קיימות מגבלות בדלפק המטבח?

הכיור מותקן בדלפק המטבח ולכן מידות הרוחב, האורך והעומק צריכים להתאים בצורה נוחה לדלפק. יש לקחת בחשבון שיכולות להיות מגבלות על הגודל של הכיור שניתן להתקין בהתאם לגודל של דלפק המטבח.

התאמה של גודל הכיור לחלון מטבח

במידה ואתם רוצים להתקין כיור במטבח מתחת לחלון מסוים אז חשוב לדעת שגודל הכיור יהיה חייב להיות בהתאמה לחלון. אם הכיור צר מדי ביחס לחלון הוא יראה קטן במטבח והעיצוב לא יהיה מושלם. אם הכיור רחב מדי ביחס לחלון אז החלון יראה קטן מדי וזה גם יפריע לעין. אז במקרים כאלו שהכיור יושב מתחת לחלון במטבח הכי טוב יהיה להתאים את רוחב הכיור בדומה לרוחב החלון לקבלת התאמה מושלמת בעיצוב המטבח.

כיורי מטבח גדולים עולים יותר

כמובן שחשוב גם לזכור את התקציב כאשר מעצבים מטבח חדש או מחדשים מטבח ישן. ואין ספק שאחד ההוצאות היותר גדולות בעיצוב מטבח היא רכישת כיור. זה לא יפתיע אתכם לשמוע שככל שכיור מטבח גדול יותר כך הוא כנראה יעלה יותר, לפחות אצל אותו יצרן. כתוצאה מכך, חובה גם לשים לב לשינוי במחיר של הכיור על פי השינוי בגודל. יכול מאוד להיות שתצטרכו לרכוש כיור מטבח טיפה קטן יותר ממה שאתם הייתם רוצים בגלל העלויות, אך כל עוד גודל הכיור עומד בצרכים המינימליים שלכם במטבח אז זה לא נורא. במידה אין לכם מגבלות תקציב על הכיור אז מומלץ יהיה לרכוש את הכיור הגדול ביותר שאתם יכולים להרשות לעצמכם בהתחשב לשאר משתני ההחלטה.